sacYolda bir kız çocuğu gördüm, ne gölgesinden nede bir ayna yardımı ile saçının arkada kalan bölümünü parmağı gitti ve düzeltti düzenli saçının arasına saçını soktu düzeltmişti. Bu bana kadınları bu konuda araştırmam için bir sebep oldu. Kadın aynalara çok düşkündür ama biz sadece aynayla bakılan kısmı biliyoruz. birde görünmeyen kısmı var.

Benzer olayları otobüste yolda heryerde takip etmeye başladım,   evet yaşlı olanlarda bile bu vardı. sadece kadınsal özelliklerini yitimiş yada ileri yaşlardaki kadınlarda umursamazlık ,bezginlik yaşayanlarda görünmüyordu.

Kendine çekidüzen verme birçok kadının içgüdüsünde var. dahası kadın aynanın görmediği alanı yani 2nci bir aynayı beyninde görebiliyor. Başlarda saçma gibi gelse de inceledikçe bunun doğru olduğunu düşünmeye başladım. Saçlarına düşkün kadınlarda bu çok ama çok yaygın görünüyordu.

Bunun nedenini sorgulamaya başladım,  Basitçe Alışkanlıktan kaynaklı diyorlardı, kadınlar kendileri de bunun açıklamasını yapamıyorlar. Garip ama gerçek. yollarda otobüste inceleyin  farkedeceksiniz. saçlarına düşkün olanlar hemen kendini belli edecektir.

düşünceler tarafıma aittir senolmutlu@20115

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.