alg_gossip_dBir yol kenarında herkesin mecbur geçtiği yerden geçiyorsunuz , yada kalabalık bir pazarda alışveriş yapıyorsunuz aniden 2-3 kadın  yolu durduruyor ve konuşmaya sohbet etmeye başlıyor.  Başka yerden geçmek zorunda kalıyorsunuz. Kadının biribirini görme  ve dedikodu yapma içgüdüsünün yeri zamanı yoktur. Erkek başka bir erkekle konuşsaydı  tam en kritik insanların geçtiği yerde değil  bir köşeye çekip o arkadaşıyla konuşmayı yeğlerdi. Eger erkek bu hareketi yapıyorsa mutlaka meydan okumadır yada bir kötü amacı vardır. Ama kadınlar ,kızlar genellikle 2-3 arkadaş biribirini görünce aniden sohbete başlar ve o trafik bölgesini işgal ederler. Bunu yaparken de kadınlığın hafifliğini kullanırlar. Çünkü hiçbir erkek kadınlara laf edemeyecektir. Kadınların rahatını ancak ve ancak daha phhhhhserkeksi ağır kadın  bozabilir, bu durumda kavga veya tartışma olacaktır. Çünkü hafifliğini satmak istemez ve çoğunluk oluşturduğuna güvenir.

Aslında bu görgüsüzlüktür , birçok toplumda bu görüntü mevcuttur.  Kadınlar dedikodu mevzubahisse yolun tam ortasında durup toplumu meşgul etme dürtüsünü bazen bilinçli bazen bilinçsiz kullanırlar.

Dersiniz ki bula bula tam yolun ortasını bulmuşlar. Kadınsanız siz de diğer kadınlara kızarsınız ama  sırası gelince siz de aynısını yapmışsınızdır ama farketmemişsinizdir. Çok enteresan ama  yolları meşgul eden genellikle kadınlardır..

 

Not : düşünceler kendime aittir, aksini düşünürseniz sizde inceleme yapıp blog yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.